O projektu

Zahrady Strančice

Projekt Zahrady - Strančice kombinuje izolované rodinné domy a řadové viladomy tak, aby vzniklo příjemné prostředí s kombinací prostor různého charakteru, s dostatkem veřejné zeleně a s možností budoucího provozování drobných služeb. Důsledně jsme dbali na vyřešení parkování automobilů, velkorysý dostatek doprovodné zeleně na veřejných komunikacích, bezpečnost chodců a zejména na zachování venkovského rázu okolního prostředí. Věříme, že návrh nepovede k vytvoření anonymního satelitního městečka „na přespání“ jakých je kolem hlavního města nadbytek. Jsme skutečně přesvědčeni, že navrhovaná urbanistická struktura dokonale zapadne do stávajícího uspořádání obce a povede budoucí obyvatele k pocitu pospolitosti a sounáležitosti s obcí Strančice.

Obec:

Strančice jsou klidná obec v přírodním prostředí mimo hlavní komunikační tahy. Zároveň je to obec moderní a dynamická, která investovala v posledních letech obrovské částky do modernizace technické infrastruktury a stává se přirozeným centrem lokality. Obec Strančice má vlastní Obecní úřad, administrativně zařazený k Městskému úřadu Mnichovice. Nedávno byl tady postaven vodovod, který je součásti obecního vodovodního systému. Obec leží v zalesněném a kopcovitém okolí (tzv. „Mnichovická pahorkatina“). Má všechna základní zařízení – mj. mateřskou školu a základní školu.

Výstavba bytových domů

Každý bytový dům je postaven na základním modulu 9 x 9 m nebo 9 x 12 m. Každý modul obsahuje max. tři bytové jednotky sestavené z 1 až 4 pokojů + kuchyňský kout. V této lokalitě bude postaveno 74 bytových domů. Plocha bytu se bude pohybovat v rozmezí 50 až 90 m2.

Pozemky pro výstavbu rodinných domů

V této lokalitě je připraveno 56 samostatných pozemků vybavených pro rodinnou výstavbu (rodinné domy nebo bungalovy). Na pozemcích jsou veškeré sítě a jsou hotové a zkolaudované příjezdové komunikace.

Doprava:

Dopravní spojení je bez přehánění ideální. Lokalita projektu Zahrady Strančice zvaná V Čečeravce bude připojena novou komunikací a nebude tak dopravně zatěžovat střed obce, obec jako taková leží cca 3 km od sjezdu dálnice D1 přibližně 11 km od jižní hranice hlavního města a tak i od stanice metra. Na strukturu MHD je obec navázána jak autobusovými linkami, tak příměstskou železniční dopravou.